0(232) 483 13 33
Satın Al
Her anne-baba gibi kızımıza güzel, eğlenceli hikayeler okumak arzusuyla ortaya çıktı Palyago.
Kızımıza kitap ararken ya çok Amerikalı olan trenli, uçaklı kitaplar ya da modası geçmiş, pedagojik olarak birçok yanlış içeren kitaplarla karşılaştık.
Piyasadaki karakterlerin ve hikayelerinin eşimle beni tatmin etmemesi üzerine, kendi yarattığımız karakterleri kabaca çizip, her akşam onlarla ilgili hikayeler uydurmaya başladık.
Dora'nın çok hoşuna gitmesi üzerine, karakterleri kartlara bastırıp, ebeveyn olan arkadaşlarımızla paylaştık hikayelerimizi.
Gönderdiğimiz herkesten çok olumlu geri dönüşler aldık ve diğer anne babaların tavsiyesi üzerine, Palyago’yu hayata geçirmeye karar verdik.
Tabii ki iş o boyuta gelince, farklı meslek dallarındaki uzman arkadaşlarımızı bir araya getirdik.
Yazarlarımız pedagojik formasyon eğitimi almış öğretmenler, eğitimciler ve psikologlardan oluşuyor. Hepsi aynı zamanda birer anne. Çocuklar için okuması en keyifli ve zihinsel gelişimlerini destekleyici özellikteki hikayeleri yazıyorlar. Tasarım ve animasyon ekibimiz, işitsel duyularının yanında, çocuklarımızın görsel duyularını da harekete geçirecek bir okuma deneyimini tasarlıyorlar. Yazılım ekibimiz, insani değerleri temel alan bir dijital zeka anlayışı ile kodladılar bu zengin içeriğe sahip uygulamayı.

Her Palyago hikayesi pedagoglar tarafından inceleniyor; çocuğumuzun bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimine katkı sağlayıp sağlamadığı değerlendiriliyor ve onay aldıktan sonra kütüphaneye konuluyor. Hikayelerimizin, M.E.B. Okul Öncesi Eğitim programındaki zihinsel gelişim maddelerindeki kazanımlara dair pedagojik içeriğe sahip olma koşulu var.

Palyago’da yazarlar, pedagoglar, iletişimciler, tasarımcılar ve yazılımcılar hep birlikte ‘ okuma ve öğrenmeyi sevdirmek için gelecek nesile ilham verme’ arzusuyla çalışıyoruz.

Pedagog onaylı hikayelerimiz, çocuklarımızın karakter gelişimi üzerinde olumlu etkiler yaratır; onlar sayesinde iyiyi ve kötüyü, doğruyu ve yanlışı, gerçeği ve yalanı birbirlerinden ayırırlar. Palyago hikayeleri, bilişsel, duygusal ve sosyal olarak onu bu dünyaya hazırlar.

Dora'yla kendi aramızda yarattığımız kahramanlar ve yaşadıkları maceraları ile başladığımız bu yolculukta anne-babalardan ve çocuklardan aldığımız harika yorumlar bizi çok mutlu ediyor. En sevdiğinizle, en kaliteli zamanlar geçirmek için bir sihirli cümlemiz var ‘ Bir hikaye okuyalım mı?’. Ve bu söz bizi maceralarla dolu Palyago dünyasına götürüyor. Keyifli okumalar.
H. Hun Bozkır